Sprzęt do gry w golfa

Nie musisz posiadać własnego zestawu kijów golfowych. Nie zaleca się kupna kijów bez konsultacji między innymi dlatego, że kije są dostosowywane do wzrostu graczy oraz ich możliwości fizycznych. Każdy obiekt dysponuje kijami do wypożyczania. Umawiając się ze mną na trening w dowolnym miejscu również jest możliwość wypożyczenia sprzętu. Podczas pierwszej lekcji poznasz różne rodzaje kijów golfowych oraz ich zastosowanie na polu podczas gry. Pilki golfowe przeznaczone do  treningu i nauki wykupuje się w recepcji każdego obiektu. Zazwyczaj koszyk piłek treningowych to koszt w granicach 10-15zł.

Zalecany ubiór i obuwie do gry w golfa

Na pierwszych zajęciach nie przejmuj się, że nie masz specjalnego ubioru ale jak założysz koszulkę z kołnierzykiem to już prawie będziesz wyglądać jak prawdziwy golfista. Dodatkowo niewskazane są jeansy oraz dresy. Charakterstyczna czapka z daszkiem chroni od słońca, ponieważ golfiści są cały czas narażeni na promieniowanie słoneczne w czasie gry na otwartej przestrzeni.
Nie jest wymagane specjalne obuwie golfowe. Golfiści, którzy regularnie grają na polach golfowych często są zaopatrzeni w specjalne buty golfowe głównie dlatego, że odczuwają znacząca różnicę w przyczepności na trawie. Podeszwa buta golfowego, na której jest duża ilość kolców zapewnia lepszą stabilizację podczas wykonywania zamachu tzw. „swingu”.

Pogoda

Gdy zapowiadany jest deszcz, istnieje możliwość trenowania pod specjalna wiatą z zadaszeniem. W przypadku burzy zajęcia muszą zostać przesunięte w czasie na kolejny dogodny termin. Zimą oraz w gorące upały zajęcia mogą odbywać się na specjalnym symulatorze gry w golfa, który korzystając z technologii radaru pokazuje dokładny lot piłki i wiele przydatnych parametrów uderzenia. W golfie jest powiedzenie, że nie ma złej pogody są tylko źle ubrani golfiści. Coś w tym jest dlatego, że turnieje rozgrywane są w różnych krajach gdzie klimat nie zawsze jest sprzyjający i nie wszędzie świeci słońce jak np. w Hiszpanii czy Portugalii. Wyjątkowość tej gry sprawia, że niezależnie od pogody można wyjść na rundę i próbować swoich sił w różnych warunkach atmosferycznych co dodatkowo uatrakcyjnia całą rozgrywkę.