FILOZOFIA NAUCZANIA GRY W GOLFA

Zawsze powtarzam, że nie wystarczy być wysokiej klasy zawodnikiem aby być dobrym trenerem. Jako zawodnik miałem treningi i kontakt z wieloma trenerami w większości zagranicznymi. Nie wszyscy wygrywali zawodowe turnieje. Najbardziej pomogli mi trenerzy, którzy w jasny i prosty sposób potrafili mi przekazać wiedzę, a ja jako młody człowiek mogłem ich zrozumieć.

Prowadzę zajęcia gry w golfa dla ludzi w każdym wieku dlatego jako trener zawsze podchodzę indywidualnie do każdej osoby biorąc pod uwagę wiele czynników takich jak ograniczenia ruchowe czy predyspozycje. Zamach golfowy tzw. Swing składa się z tak wielu istotnych elementów, że bardzo ważnym jest aby zacząć naukę z kimś kto ma odpowiednią wiedzę i potrafi ją w prosty sposób przekazać. Aby dzieci załapały bakcyla pokazuję grę w golfa od strony zabawy i rywalizacji, czyli tego co dzieci uwielbiają. Jako trener cały czas uczestniczę w szkoleniach z międzynarodowymi specjalistami, bo wiem że wiedzy i doświadczeń nigdy dość.

Moim celem jest uświadomienie i pokazanie że golf to nie jest nudna, elitarna dyscyplina dla starszych panów z listy Forbesa, bo przecież na całym świecie w golfa grają dziesiątki milionów ludzi. Dwukrotnie miałem przyjemność oglądać na żywo najbardziej medialny i największy turniej golfowy świata Ryder Cup. To wielkie wydarzenie golfowe rozgrywane jest co dwa lata i pokazuje ile ludzi interesuje się na świecie grą w golfa.

CERTYFIKATY I DODATKOWE SZKOLENIA

PGA Golf Professional M4 – PGA of Poland

21-22.10.2015 – James Ridyard, John Graham – Short Game Secrets

17-18.11.2016 – Mark Bull – Golf Biomechanics

18-19.10.2017 – Kendall McWade – Instinctive Golf Coaching

15-16.05.2018 – Mizuno Golf Europe – Tour Club Fitting

22-25.01.2019 – PGA Show Educational & Conference Workshops – Orlando, USA USA Flag

26-27.01.2019 – Titleist Performance Institute – Level 1 Body Swing Connection – Orlando, USA USA Flag

25-26.03.2019 – Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej (American Heart Associtation)

21-22.10.2019 – Disability Awareness/Experience Training. Trenowanie golfistów z niepełnosprawnościami. Prowadzone przez EDGA.

24.01.2021 – Scott Cowx (Canadian PGA Teacher of the Year) Certified 6.0 Instructor Training – Concepts

04.12.2022 – Scott Cowx (Canadian PGA Teacher of the Year) Certified 8.0 Advanced Instructor

14.09.2023 – Clinton Whitelaw – PGA Polska CPD Program

Ciekawostki golfowe

Nie ma dwóch takich samych pól golfowych na świecie – każdy turniej rozgrywany jest w innych warunkach zarówno pogodowych oraz na inaczej zaprojektowanym polu golfowym

Podczas rozgrywki Tylko Ty jesteś odpowiedzialny za swój wynik

W golfa nie ma ograniczeń wiekowych ! (Miałem okazję poznać golfistów którzy już byli wiele lat po 80 roku życia i dalej regularnie grają)

Pole golfowe to nie tylko miejsce rozgrywki ale również spotkań – Można poznać wiele ciekawych osób i zawiązać przyjaźni na całe życie (Gram w golfa od 2006 roku i do dzisiaj spotykam się z osobami, które poznałem właśnie gdy zaczynałem !)

W 2016 roku golf wrócił do kalendarza Igrzysk. Pierwszym Polakiem w historii, który uczestniczył w Letnich Igrzyskach Olimpijskich był Adrian Meronk (Tokio 2020)

Systematyczna gra w golfa poprawia jakość życia i zdrowia. Według badań szwedzkich naukowców golfiści średnio żyją o 5 lat dłużej od osób nieuprawiających żadnej dyscypliny. 

kontakt

email: piotrek.swiackiewicz@gmail.com
tel: 602 459 205