II edycja wydarzenia Golf jest dla każdego za nami.
Wspólnymi siłami z różnych obiektów golfowych na Dolnym Śląsku pokazaliśmy, że każdy może grać w golfa. Nie musisz mieć złotej karty, Rolexa czy być na liście Forbesa żeby spróbować. Na świecie w golfa grają dziesiątki milionów ludzi i w wielu krajach uważany jest za powszechną dyscyplinę sportu. Przez ostatnie lata przybyło wielu młodych graczy w naszym kraju, powstało wiele nowych turniejów dla amatorów oraz nowych obiektów golfowych.
Jeden uczestnik wydarzenia pochodzący zza granicy, podszedł do mnie i zapytał: „Co się tutaj dzieje”. Odpowiedziałem, że mamy otwarty dzień golfa, gdzie każdy może pod opieką instruktorów i trenerów spróbować gry w golfa. Był bardzo zdziwiony, że za darmo można było spróbować nauki golfa.
Powiedział raczej: „Hey man it’s 2023, there is nothing for free” (z uśmiechem) . Przez blisko 5 godzin można było zagrać na profesjonalnych symulatorach, obejrzeć pokaz uderzeń golfowych i dodatkowo wziąć udział w specjalnych konkursach dla wszystkich uczestników. Zwycięzcy zabrali się z nowymi zestawami kijów golfowych, a pozostali z tego co widziałem załapali bakcyla.
Kolejny krok na polu golfowym! ⛳
Partnerami wydarzenia były między innymi Radio RAM oraz portal Kocham Wrocław.