Przyjęło się, że w golfa można grać jedynie jak sprzyjają do tego warunki pogodowe. Co jeśli w okresie jesienno-zimowym warunki zupełnie nie pozwalają na rozgrywkę w terenie, czyli na polu golfowym. Rozwiązaniem jest profesjonalny symulator golfa, który wykorzystując radar pozwala na grę w golfa niezależnie od warunków pogodowych przez 365 dni w roku.

Trening odbywa się w specjalnie przygotowanym studio, gdzie znajduje się radar golfowy Trackman 4. Dokładnie tego modelu używa zdecydowana większość zawodowych graczy do codziennych treningów. Użytkowanie tego radaru świadczy o tym jak duże zaufanie mają czołowi gracze do tej marki. Trenując z wykorzystaniem takiej technologii mamy możliwość weryfikacji różnych parametrów uderzenia. Przykładowo gracz może bardzo precyzyjnie określić długość lotu piłki, prędkość główki kija podczas zamachu oraz sprawdzić aktualny rozrzut uderzeń. Dodatkową zaletą oprogramowania jest możliwość gry na polach golfowych z całego świata, w tym takich na których odbywają się turnieje wielkoszlemowe.

Zima jest dobrym okresem przygotowawczym do nadchodzącego sezonu. Jest to czas gdy można wyznaczyć cele treningowe razem z trenerem, zaprojektować plan treningowy, wyleczyć kontuzje i przeciążenia oraz poprawić ogólny stan zdrowia i przygotować ciało do nowego sezonu przez świadomy trening motoryczny.

Niezależnie od poziomu gry warto korzystać z dobrodziejstw technologii radarowej. Aby nauka gry w golfa była maksymalnie efektywna warto trenować pod okiem wykwalifikowanego trenera, który dobrze zdiagnozuje problem i zastosuje odpowiednie metody treningowe dla ucznia. Członkowie PGA Polska, to wykwalifikowani trenerzy po wieloletnich szkoleniach. Stowarzyszenie PGA Polska jest jedyną organizacją szkoleniową w Polsce należącą do Polskiego Związku Golfa oraz do międzynarodowej organizacji CPG (Confederation of Professional Golf).

Podsumowując bez wątpienia można rozpocząć naukę gry w golfa w okresie niesprzyjających warunków atmosferycznych. Dużą zaletą są kameralne pomieszczenia do treningu, stała temperatura otoczenia czy możliwość przemieszczania się w różnych trybach treningowych jednym kliknięciem. Serdecznie zapraszam na naukę gry w golfa we Wrocławiu w studio Indoor Golf Wrocław przy ul. Braniborskiej 14 (Galeria Wnętrz Domar – drugie piętro, wejście od strony parkingu naziemnego). Obecnie jedyne centrum symulatorów Trackman 4 znajdujące się bezpośrednio we Wrocławiu.